In november verandert Nederland in één grote leesclub!
Samen lezen we Het diner van Herman Koch. Lees jij mee? Haal de bestseller vanaf 1 november gratis op in de bibliotheek, ook als je geen lid bent. Er is een grootletterboek en een Makkelijk Lezen-editie van Het diner beschikbaar. Je kunt het boek ook als e-book en luisterboek in de Online Bibliotheek lenen.
Deze pop-up leesclub is een leesclub die eenmalig opduikt tijdens Heel Nederland Leest in de bibliotheek. Tijdens de leesclub bespreken wij Het diner van Herman Koch, het themaboek van Heel Nederland Leest 2026.
Praktisch
De bibliotheek zorgt voor de boeken. Schrijf je op tijd in. Dan krijg je ruim de tijd het boek te lezen. Zodra je je hebt ingeschreven krijg je een bericht wanneer het boek klaar voor je ligt in de bibliotheek.
Over het boek
Twee echtparen gaan een avond uit eten in een restaurant. Ze praten over alledaagse dingen, dingen waar mensen tijdens etentjes over praten: werk, de laatste films, vakantieplannen. Maar ondertussen vermijden ze waar ze het eigenlijk over moeten hebben: hun kinderen. De twee vijftienjarige zoons van beide echtparen, Michel en Rick, hebben samen iets uitgehaald wat hun toekomst kan verwoesten. Tot dusver zijn alleen vage beelden van de twee in Opsporing verzocht vertoond en zit het onderzoek naar hun identiteit vast. Maar hoe lang nog? Wat de situatie nog ingewikkelder maakt is dat de vader van Rick de beoogde nieuwe minister-president van Nederland is.